vesti24.mk

Tag : Лепа брена

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Лепа Брена среде зимо се соблече во бикини: Кога ќе видите на која тропска дестинација замина пејачката за Божиќ се ќе ви стане јасно (ФОТО)

admin
Српската пејачка Лепа Брена буквално ги препоти фановите споделувајќи фотографија на својот Инстаграм профил во костим за капење. Пејачката овие денови по повод новогодишните и...
ЖИВОТЕН СТИЛ ЗАБАВА

Ѕирнете во домот на Лепа Брена: Еве каде живее балканската кралица (ГАЛЕРИЈА)

admin
Далеку од градскиот метеж во елитна населба недалеку од Белград се наоѓа домот на Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ. Заедно одлучувале за секој...
ЖИВОТ

Што и значи Лепа Брена, и зошто Фахрета не си го поднесува прекарот

Ferad Aruc
Фахрета Јахиќ станала Брена многу пред да стане позната како пејачка. Како што открива таа, прекарот Брена го добила уште во средно, во 1975 година...
ЗАБАВА

Никогаш претходно видена: Првата заедничка фотографија од Лепа Брена и Карлеуша во 1988 година

admin
На многумина им е добро познато дека Јелена ја запознала Брена додека била исклучително мала, меѓутоа досега не сте имале моност да ја видите нивната...
ЗАБАВА

Шок во домот на Брена: Најважната гостинка нема да и дојде на слава, а откри и зошто

admin
Лепа Брена вечерва го слави Св. Архангел, па сите се запрашаа зошто девојката на Филип Живојиновиќ нема да присуствува на веселбата која популарната дива ја...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Сите во шок: Лепа Брена влезе во реално шоу, а таму ја дочека нешто поради кое се расплака

admin
Пејачката Лепа Брена се согласи да влезе во едно реално шоу, а многу брзо внатре и заплака. Имено, таа како гостинка дојде во бугарското издание...
Uncategorized

Колку се „тешки“ фолк-ѕвездите од соседството

admin
Иако српските ѕвезди избегнуваат јавно да говорат колку навистина заработуваат на настапите и концертите, на сајтот „Celebrity net worth“ се објавени податоци кои покажуваат колку...
Uncategorized

Лепа Брена овој петок во Скопје!

admin
Балканската мега ѕвезда Лепа Брена на 5 мај ќе пее на третиот роденден на популарното кафуле „Дежаву“ во Капитол мол. Како што велат организаторите, Брена...