vesti24.mk

Tag : лепчиња

ЗАБАВА

ЛЕПЧИЊА СО СИРЕЊЕ: Нема на кој не му се допаднале овие совршени пецива!

admin
Кога ви треба нешто брзо и вкусно, тогаш не мора да барате повеќе. Брзо замесете тесто и испечете ги овие меки лепчиња. Намачкајте крем сирење...
ЗАБАВА

Меки и полни меурчиња: Пржени лепчиња со кисела вода

admin
Направете вкусен појадок или вечера, рецептот кој не излегува од мода. СОСТОЈКИ: неколку парчиња леб 2 јајца 100 мл. кисела вода 3 лажици брашно сол...