vesti24.mk

Tag : летачко одело

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

ВИДЕО: Човек за прв пат полета без крила

admin
Некогашниот трговец Ричард Браунинг, пронаоѓач и основач на стартап компанијата „Гравити индустриз“ демонстрираше неверојатна способност на својот производ – летачко одело на млазен погон. Оделото...