vesti24.mk

Tag : летен распуст

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Училишните клупи ќе останат празни – Утре почнува летниот распуст

admin
За околу 270 000 средношколци и основци, од кои околу 20 000 првачиња, утре е последниот училишен ден и почеток на летниот распуст. Учениците-полуматуранти овој...