vesti24.mk

Tag : летечки автомобил

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Успешен тест на првиот летечки автомобил во Јапонија (ВИДЕО)

admin
Јапонската компанија Скај драјв објави дека успешно го завршила пробното возење на својот летечки автомобил со луѓе во него. Демонстрацијата се одржа на 25 август...
АВТОМОБИЛИ ТЕХНОЛОГИЈА

(ВИДЕО) Првиот летечки автомобил полета во Доха во Обединетите Арапски Емирати

admin
Летот на летечкиот автомобил кој што се нарекува „Автономно Воздушно Возило“ беше одобрен и од Властите за патишта и превоз на Дубаи. Првиот летечки автомобил...