vesti24.mk

Tag : летечки

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Јапонска компанија почна да продава летечки мотор од 680.000 долари

admin
Јапонска старт ап компанија го пушти на пазарот својот летечки мотор (хавербајк), чија цена е 680.000 долари. „XTurismo Limited Edition“ на „А.Л.И. технолоџис“ вчера почна...