vesti24.mk

Tag : летечко такси

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Австрија сака да воведе беспилотно летечко такси

admin
По пробните ограничувања на брзината на автопатиштата од 140 километри на час, австрискиот министер за инфраструктура и сообраќај, Норберт Хофер има намера идната година да...