vesti24.mk

Tag : летна куќа

ЗАБАВА

ФОТО: Полска сака да јa купи летната куќа на Марија Кири во Париз

admin
Полската Влада сака да ја купи летната куќа на Нобеловката Марија Склодовска-Кири, што се продава во париското предградие Сен Реми-ле-Шевро. – Ова место е дел...