vesti24.mk

Tag : лето

ЗАБАВА

Кажете кое е вашето омилено годишно време и дознајте што открива тоа за вас како личност

admin
Промените на годишните времиња можат да влијаат на начинот на кој размислувате, чувствувате и се однесувате. Но тие се условени и од искуствата од детството,...
ЗАБАВА

Овој зеленчук и овошје го обновува и хидрира организмот за време на жешките летни денови, на овој начин ги надополнувате витамините

admin
Во текот на летото, поради големата топлина, дефинитивно мора да обрнеме внимание на она што го јадеме и да избереме храна што не храни, но...
ЗАБАВА

ИСКЛУЧЕТЕ ЈА КЛИМАТА: Овие билки природно ќе ве разладат одвнатре

admin
Летото конечно пристигна, а со тоа и високите дневни температури. Спасот го наоѓаме во разладени простории, но постојат и други начини на разладување – одвнатре....
ЗАБАВА

Најдобра крема за сончање е таа која на декларацијата ја има ОВАА ознака

admin
Летото стигна, а кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои потрошувачи веруваат во одреден бренд, други сепак се водат по цените...
ЗАБАВА

Ниеден инсект нема да и се приближи на вашата куќа: Само закачете тегла со овие намирници

admin
Веќе со мало зголемување на температурата, почнуваме да уживаме во природата, но со потопло време, несаканите гости – инсекти – неизбежно доаѓаат во домот и...
ЗАБАВА

Посебни луѓе со контрадикторни карактеристики: Какви се луѓето родени во лето?

admin
Луѓето кои се родени во лето се исклучително специфични луѓе. Тие често имаат промени на расположение кои не мора да бидат предизвикани од некоја конкретна...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Хороскоп за лето 2021 година ќе биде незаборавно за овие 4 знаци на зодијакот!

admin
Лето 2021 година ќе биде незаборавно, но на четири знаци на зодијакот им следи идеален период! На прво место се Рибите кои очекуваат бура и...
ЗАБАВА

Овие намирници најмногу ги јадете во лето, но докторите имаат лоши вести за вас

admin
Летната храна е разновидна и вкусна, но постојат намирници и начини на нивна подготовка кои треба да ги избегнувате во лето. Докторите се строги кога...
ЗАБАВА

Истражување: Од 2100 година летото ќе трае шест месеци, а зимата помалку од 60 дена

admin
Доколку не се преземат сериозни мерки во борбата против климатските промени, до крајот на овој век, летото може да трае половина година, предупредува најновото истражување....
ЗАБАВА

Бидете уникатни и прекрасни: Од вашите омилени марами направете 30 нови модни парчиња (ВИДЕО)

admin
Во летото, марамите повторно ја добиваат клучната улога кога станува збор за носење на лесни модни комбинации, со кои ќе ни биде удобно во летните...