vesti24.mk

Tag : леш

ЗАБАВА

ФОТО: Мртов крокодил пронајден под училиштен под во Велс

admin
Вработени во училиштето „Исгол Гyнрад Гyмраег Бодрингалт“ во велшкиот округ Ронда откриле леш од крокодил закопан под подот на една училница. Британските медиуми пренесуваат дека...