vesti24.mk

Tag : Лигата на Европа Финале

Uncategorized

Јунајтед и Ајакс за пехарот и за место во Лигата на шампионите

admin
Во финалето на Лигата на Европа оваа година ќе се сретнат Манчестер јунајтед и Ајакс. Манчестер јунајтед и Селта одиграа нерешено 1-1 на „Олд Трафорд“....