vesti24.mk

Tag : Лидерска Средба

ВЕСТИ

Лидерска средба кај Пендаровски за нов датум за парламентарни избори

admin
Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се одржи лидерска средба за терминот на одржување на предвремените парламентарни избори, кои беа закажани на 12...
ВЕСТИ

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски утре од 13 часот

admin
Во „Вила Водно“ утре од 13 часот ќе се одржи лидерска средба на која се поканети претседателите нa парламентарните политички партии од власта и од...
ВЕСТИ

Спасовски: На лидерската на 12 мај да донесеме најдобро можно решение за иднината на земјата

admin
Техничкиот премиер на Владата, Оливер Спасовски очекува на лидерската средба, која е закажана за 12 мај кај претседателот Стево Пендаровски, да се разговара за мерките...
ВЕСТИ

Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

admin
Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавуваат дел од медиумите. Засега не...
МАКЕДОНИЈА

Почна лидерската средба – дојдоа Иванов, Заев, Мицкоски и Ахмети

Ferad Aruc
Почна координацијата на државно политичкиот врв за спорот со името во однос на последниот предлог на медијатор Метју Нимиц, но и по средбата и конкретните...