vesti24.mk

Tag : лидија димова

ВЕСТИ

Лидија Димова заработи кривична пријава заедно со уште три лица- причиниле штета од над 25 милиони денари

admin
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против :Л. Д. , директор на Национална...
ВЕСТИ

Фризерницата добила пари иако била петта на ранг-листата

admin
Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ја направиле...
ВЕСТИ

Бишевац: Заев да ја повика Димова да објасни каква корист имаат граѓаните од вежбањето на магарето со народни пари

admin
Корупцијата беше една од најголемите забелешки од Европската комисија. Каде е човекот кој пред 3 и нешто години ја предводеше борбата за правда, за право,...
ВЕСТИ

А1он: Газдата на фризерницата им уплаќал пари на сметка, па барал да му се вратат во кеш, обвинуваат ангажирани во проектот

admin
Повеќе лица ангажирани во проектот на фирмата „В.Е.З. Трејд“, регистрирана со дејност „фризерски салони и салони за разубавување“, која добила грантови од 270.000 евра од...
ВЕСТИ

ДОКУМЕНТ: Лидија Димова се подновила со два автомобили во вредност од околу 90 илијади евра

admin
Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова во 2108 година набавила две луксузни автомобили во вредност речисо од околу 90...
ВЕСТИ

Наводниот борец против корупција Лидија Димова дели пари од европски образовни програми на фризери

admin
Скопско фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за европски...