vesti24.mk

Tag : ликовна изложба

ВЕСТИ КУЛТУРА

Во Прилеп ќе се отвори првата ликовна изложба од почетокот на пандемијата

admin
Утревечер од 19:30 часот во ликовната галерија од прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков“ ќе биде отворена ликовната изложба на слики насловена како „Визии од...