vesti24.mk

Tag : Лила Филиповска

МАКЕДОНИЈА

Полицијата со детали за ограбувањето на Лила Водителката

Ivana
Лила Стојановска вчера била ограбена во нејзиниот дом, а ркадците се стекнале со 300 илјади денари вредност. Според полицискиот билтен, вчера во Полициската станица Бит...
ЗАБАВА

Познатата водителка ограбена на први мај- Крадци провалиле во нејзиниот дом

Ferad Aruc
Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Kрадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот вреден накит, пренесува 1тв....
ЗАБАВА

(ФОТО) Ги занеме Италијанците: Лила како газела во центарот на Милано

Ivana
Познатата македонска водителка Лила Филиповска на социјалните мрежи се пофали дека ужива во преубавиот Милано. Како вистинска Италијанка таа се релаксира покрај порта Гарибалди и...
ЗАБАВА

Деколтето во преден план: Лила направи “селфи” на кое ја заокружи едната града

Ferad Aruc
Популарната ТВ водителка Лила Филиповска деновиве е многу актуелна тема за домашните медиуми, а повод за тоа беше нејзината свршувачка како и фотографиите кои постојано...
ЗАБАВА

(ФОТО) „Не ме снимајте истовремено со неа“: Стројната македонска мисица ја засени Лила во „Се или нешто“

Ferad Aruc
Девојката која ни се смее од билбордите, а исто така досега многупати освоила бројни титули за убавина, меѓу кои и Мис на Македонија, Надица Димковска...
ЗАБАВА

Откако кажа “да”, таа не се одвојува од свршеникот: Лила во прегратка на мистериозниот маж

Ferad Aruc
Убавата ТВ водителка Лила Филиповска го кажа судбоносното “да” на Денот на вљубените, а на нејзиниот Инстаграм профил се појавија фотографии од романтичниот гест и...
ЗАБАВА

(ФОТО) Лила ја пречека Нова година

admin
Познатата водителка Лила Филиповска објави фотографии од пречек на Нова година сосе Дедо Марз и новогодишна елка. Веројатно се работи за снимање новогодишна емисија или...
ЗАБАВА

Неверојатна трансформација: Како изгледаше Лила Филиповска пред 7 години? – Видео

admin
Водителката на најгледаното квиз шоу Лила Стојановска важи за една од најатрактивните водителки на македонските тв екрани. Пред, но и зад камерите Лила изгледа секогаш...