vesti24.mk

Tag : лимон

ЗАБАВА

Ви требаат 4 состојки кои сигурно ги имате дома: Направете си пијалак кој согорува масти

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА

Сигурно ги имате дома: Искомбинирајте ги овие четири намирници и килограмите сами ќе исчезнат

admin
Овие четири состојки се присутни во речиси секоја кујна, а кога ќе ги искомбинирате, ќе добиете идеален пијалак за согорување на мастите. Зеленото јаболко е...
ЗАБАВА

Едноставни рецепти за енергија и имунитет: Три чаши полни здравје

admin
Лимонот и ѓумбирот се познати како најефикасните природни производи кои ја подигнуваат енергијата и го зајакнуваат имунитетот. Внесувајте ги преку овие три рецепти: Пијалак од...
ЗАБАВА

Кисел, вкусен и многу корисен: Не сте знаеле дека лимонот може да ви помогне за овие работи

admin
Лимонот нуди навистина големи можности за природната козметика. Сепак, треба да се има во предвид следново: лимонот може да предизвика прекумерна чувствителност на кожата, на...
ЗАБАВА

Две состојки ве делат од се’ што ви е потребно оваа зима!

admin
Се’ што ви е потребно оваа зима! Исцелувачката мешавина од маслиново масло и лимон е совршена комбинација која помага при различни здравствени состојби и заболувања,...
ЗАБАВА

Неверојатен трик: Замрзнете го лимонот пред да го употребите

admin
Лимонот е едно од најздравите овошја на планетата земја. Изобилува со хранливи материи, а лимонската киселина ни помага во борба против бактериите и вирусите. Дали...
ЗАБАВА

Неколку причини зошто наутро треба да се пие топла вода со лимон

admin
Многу е важно како го започнувате денот. Според индиската филозофија Ајурведа, изборот на вашите дневни рутини го прави вашиот организам или отпорен или пак сосема...
ЗАБАВА

Оваа грешка со лимон многумина ја прават секое утро- немојте и вие

admin
Водата со лимон е неверојатно освежувачка, закрепнувачка и дава огромен поттик на вашиот метаболизам. Лимонот е преполн со здравствени предности, а посебно е голем извор...
ЗАБАВА

Моќна комбинација: Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

admin
Овој пијалок се прави едноставно и има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот. Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во...