vesti24.mk

Tag : Лино Червар

СПОРТ

Борко го „поздрави“: Червар: Неговото време помина, надвор е од врвниот ракомет…

Ferad Aruc
Македонија позитивно го заврши и третиот меч во групата Ц против Германија (25-25) и со тоа ја обезбеди првата позиција и понесе три бода во...