vesti24.mk

Tag : лионел меси биографија

Uncategorized

ФИФА ја укина суспензијата на Меси

admin
Месси капитенот на Аргентина, му е укината преостанатата суспензија од три натпревари, која му ја изрече Светската фудбалска федерација. ФИФА го казни Меси поради навредување на...