vesti24.mk

Tag : Липково

ВЕСТИ

Притворен Пакистанец за разбојништво во Липково

admin
Притвор за разбојништво заработи дваесет и едногодишен државјанин на Пакистан кој заедно со уште девет непознати лица физички нападнале група мигранти од кои украле евра...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...