vesti24.mk

Tag : лисица

ЗАБАВА

Ја исклукаа до смрт: Кокошки се здружија и убија лисица на фарма

admin
Кокошки на училишна фарма во североисточна Франција се здружија и убија млада лисица, објави Би-би-си. Лисицата сакала да се нагости со кокошки, но упаднала на...
ЗАБАВА

Купила куче за 9.000 денари: Кога животното почнало да расте сфатила што чува дома (ФОТО)

admin
Интересна случка имала една жена од Кина која ја пренесуваат кинеските медиуми. Имено, жената била во продавница за миленици и купила јапонски шпиц за 150...