vesti24.mk

Tag : лисната пита

ЗАБАВА

Лисната пита со печурки и сланина

admin
Неверојатно сочна и вкусна … Потребно е:1 смрзнато лиснато тестооколу 600 гр шампињони150 гр сланина250 гр кашкавал250 мл слатка павлака1 лажиче мелен сув зачинсол, бибер Подготовка:– На малку масло испржете ја...