vesti24.mk

Tag : литванци

АВТОМОБИЛИ ЗАБАВА

Литванците возат најстари автомобили во ЕУ

admin
Литванците возат најстари автомобили во Европската унија, а Луксембуржаните – најнови, според последниот извештај на Европската асоцијација на производители на автомобили (АЦЕА), за просечната старост...
КУЈНА СВЕТ

„Политико“: Белгијците јадат најмногу, Литванците пијат најмногу

Ferad Aruc
Белгијците јадат најмногу, Французите најмногу време поминуваат на трпеза, Литванците најмногу пијат, а најмногу пушачи во ЕУ има меѓу Грците, покажа анализата на „Политико“. Во...