vesti24.mk

Tag : лихвар

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Уапсен лихвар од Македонија, на должниците им пресметумал камата од 200 посто

admin
Македонската полиција го уапси 28-годишниот Н.Н под сомнение дека на противзаконит начин нaплатувал камата. Имено, осомничениот во период од месец јануари до месец август, во...
ВЕСТИ

Поднесена кривична против лихвар од Кавадарци: Пресметувал месечна камата од 200%

admin
Полицијата од Кавадарци поднесе кривична пријава против 28-годишник од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело лихварство. Како што информираат од МВР, во периодот...