vesti24.mk

Tag : лица

ЗАБАВА

Кинез најде начин како да го измами софтверот за распознавање лица

admin
На интернет деновиве се појави видео на коешто човек на главата носи венче со видеопроектор. Првично се мислеше дека „изумот“, наводно, бил користен во протестите...