vesti24.mk

Tag : Лице

ЗАБАВА

3 најчести грешки кои повеќето луѓе ги прават при миењето на лицето: Ја влошуваат состојбата на кожата, создаваат акни и брчки

admin
Се чини дека миењето на лицето е најлесниот чекор во вашата дневна рутина, но има детали на кои можеби нема да обрнете внимание Иако миењето...
ЗАБАВА

4 намирници кои влијаат негативно на здравјето на кожата: Промените во лицето се резултат на неправилна исхрана

admin
Како што правилото е дека очите се огледало на душата, така и кожата е огледало на здравјето. Кога станува збор за нејзиниот изглед, најчесто се...
ЗАБАВА

Со две состојки направете ја најдобрата маска за вашето лице

admin
Лимонот е одличен сојузник кога женската убавина е во прашање. Состојките од маската кои ќе ги прочитате во продолжение се одлична комбинација во борбата против...
ЗАБАВА

Компанија нуди 130.000 долари за оној кој на робот „би му дал” лице

admin
Британската компанија за помош при иновации со седиште во Лондон – Геомик објави соработка со фирма за производство на роботи во рамки на проектот во...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Лицето открива какви љубовници сме, според кинеската древна наука

admin
Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот во...
ЗАБАВА

Кога ќе го прочитате новото истражување, веднаш ќе ги фрлите пешкирите од бањата

admin
Иако многу од нас имаат навика после секое миење на лицето да го бришат со пешкир, стручните лица советуваат да престанеме со таа навика. На...
ВЕСТИ ЦРНА ХРОНИКА

ШОК! Го испрскала сопругот со солна киселина по лицето

admin
Жена на возраст од 43 години, жителка на кичевското село Брждани, доби кривична пријава од полицијата бидејќи со солна киселина го испрскала по лице својот...