vesti24.mk

Tag : лични карти

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски го крши законот, повеќе од три недели не се издаваат лични карти, граѓаните во хаос

admin
Спасовски го крши законот, повеќе од три недели не се издаваат лични карти, граѓаните во хаос. Од 5 јули до денеска не е издадена ниту...
ВЕСТИ

Милошоски: Со етничката припадност во личните карти ќе го зачуваме нашето национално достоинство

admin
Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната изјава во посета на општина Велес, одговарајќи на новинарско прашање рече дека во собранието по нарачка на Зоран...
ВЕСТИ

Поради коронавирусот: Службите за пасоши и лични карти од утре со скратено работно време

admin
Сите Управни служби во Министерството за внатрешни работи од утре ќе работат со скратено работно време поради мерките за справување со коронавирусот. Министерот за внатрешни...
МАКЕДОНИЈА

Една бројка на вашата лична карта и говори на полицијата нешто неверојатно

Ferad Aruc
Пред некое време на интернет се појави едно интересно тестирање во однос на личните биометриски карти. Имено, меѓу податоците што се наоѓаат на биометриската лична...