vesti24.mk

Tag : ловење риба

ЗАБАВА

Гинисов рекорд: Американец уловил 2.645 риби за 24 часа (ВИДЕО)

admin
Професионален риболовец од американската сојузна држава Илиноис, неофицијално, го подобрил сопствениот Гинисов рекорд. Имено, тој фатил 2.645 риби во време од 24 часа. Џеф Колоџински...