vesti24.mk

Tag : локални избори 2021

ВЕСТИ

Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори

admin
Продолжуваат партиските активности од кампањата за вториот круг од локалните избори што ќе се одржи в недела на 31 октомври. Денеска истекува рокот за пријавување...
ВЕСТИ

За Тетово и Желино не се мешале, а на сите други места СДСМ ќе ја подржи ДУИ

admin
СДСМ ја потврди поддршката за кандидатите на ДУИ во сите општини каде што се натпреварува со опозицијата. Но, премиерот Зоран Заев рече дека во општините...
ВЕСТИ

ДИК ги објави конечните резултати, во вториот круг гласање во 44 општини

admin
Во вториот круг од Локалните избори, што ќе се одржи на 31 октомври 2021 година, ќе се гласа во вкупно 44 општини. Во Маврово-Ростуше и...
ВЕСТИ

Милошоски: Резултатите од првиот круг од локалните избори се доказ дека власта ја губи довербата на граѓаните

admin
Резултатот од првиот круг од локалните избори за ВМРО-ДПМНЕ е успешен и победнички, вели пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој во вечерашната емисијата „360 степени“...
ВЕСТИ

Арсовска: Наместо половични и нереализирани проекти ние ќе донесеме комплетни решенија за Чаир

admin
Решавање на постоечките проблеми во Општина Чаир и создавање услови за нормален, урбан живот, претстави кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска на денешната прес...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Како градоначалник Шилегов доградил два ката дивоградба во Тафталиџе, купи хациенда во Маврово и две возила Ауди

admin
Шилегов од позиција на градоначалник на град Скопје енормно си го зголемил својот имот, за што нема основ, ова денеска преку соопштение до јавноста го...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите покажаа дека Заев е најлошото за вашата општина, народот одбра иднина

admin
Изборите покажаа дека Заев е најлошото за вашата општина, народот одбра иднина, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата посочуваат дека народот на Македонија победи, ја победи...
ВЕСТИ

Мицкоски: Победивме во Бутел, во убедливо водство сме во Аеродром и Ѓорче Петров

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференцијата ја објави големата победа на локалните избории. Како што вели тој, ова е победа на хероите и...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ФОТО: Висока излезност во Кавадарци – до 13 часот гласале близу 9.000 граѓани

admin
Висока излезност денеска во Кавадарци на локалните избори кои се седми по ред во земјава. Според обработените 27 проценти од Државната Изборна Комисија, до 13...
ВЕСТИ

ФОТО: Излезност по општини, еве каде најмногу се гласало до 11 часот

admin
Прилеп, Битола и Куманово се општини каде до 11 часот гласале најголем број граѓани, близу 3.500. Висок број на граѓани кои го оствариле своето гласачко...
ВЕСТИ

ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Овие препораки МОРА да ги почитувате за да гласате на изборите

admin
Лицето кое гласа задолжително да носи заштитна маска или шал/марама/ прекривка преку нос и уста. Заради почитување на заштитните превентивни мерки и препораки треба да...
ВЕСТИ

Заврши изборната кампања, започна предизборниот МОЛК!

admin
Изборниот молк започна, заврши изборната кампања! Заврши и последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат во недела. Агенцијата за аудио...