vesti24.mk

Tag : локални избор

ВЕСТИ

ДИК вечерва го заклучи Избирачкиот список: На локалните избори ќе може да гласаат 1 824 864 граѓани

admin
Вкупниот број гласачи што ќе имаат право да гласаат на Локалните избори на 17 октомври 2021 година е 1 824 864. Членовите на Државната изборна...