vesti24.mk

Tag : Лондон

ЗАБАВА

Новоотворено средновековно светилиште за посетителите на Лондон

admin
Загубено средновековно светилиште (сакристија) во Опатијата Вестминстер оваа недела ќе биде отворено за јавноста – првпат како дел од новата обиколка на места коишто обично...
ЗАБАВА

Санта мраз со површина поголема од Лондон се откачи од Антарктикот

admin
Санта мраз, со површина поголема од Лондон, се отцепи од Антарктикот, на дваесетина километри од британската истражувачка опсерваторија на јужниот пол. Вкупната површина на сантата...
ЗАБАВА

Најпознатиот мачор во Лондон заминува в пензија

admin
Палмерстон, познатиот мачор на британското Министерство за надворешни работи, по 4,5 години стаж на буден и одговорен „ловец на глувци“, заминува в пензија. По тој...
ЗАБАВА

Ручек во воздух на 300 метри над земја: Во Лондон се отвора ресторан во хеликоптер

admin
За помалку од седум дена во Лондон со работа почнува првиот ресторан во хеликоптер. Проектот го покрена „европска фирма која сака да привлече клиенти со...
ЗАБАВА

Шокантна снимка од Лондон го згрози светот: Побеснета мајка пред очите на своите деца турна друга жена под автобус (ВИДЕО)

admin
Полицијата речиси година дена се обидува да го реши случајот со напад во Лондон, а сега е објавена снимка и се бараат информации за напаѓачката....
ЗАБАВА

Архитектонски подвиг: Лондон ќе добие нова ротирачка кула висока 305 метри (ВИДЕО)

admin
Лондон наскоро ќе добие нова кула висока 305 метри што е замислена во форма на огромно лале, па ќе се вика Tulip Tower. Ова ќе...
ЗАБАВА

Невообичаена сцена во една од најголемите европски метрополи: Минувачите гледаа како змија јаде гулаб (ФОТО)

admin
На улиците во Лондон забележана е една невообичаена  сцена. Имено, граѓаните имале прилика да видат како змија јаде гулаб. Фотографијата осамна на социјалните мрежи и...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Спасувал луѓе од терористи, а потоа животот му станал пекол: Целиот свет го славел, а него животот му е уништен

admin
Пекарот од Романија се прославил како вистински херој во текот на терористичкиот напад во Лондон пред точно една година кај Лондонскиот мост, во кој настрадале...
СВЕТ

Порачала шампони од интернет, а добила 20 американски пасоши

Ferad Aruc
Лондончанката Никол Мичел не можела да си поверува на своите очи кога го отворила пакетот кој стигнал по брза пошта и во кој, наместо шампонот...
ЖИВОТ

Улицата на милијардерите и на светската елита кои купуваат куќи

Ferad Aruc
Авенијата Бишоп во Лондон е резервирана за руските олигархи, членови на кралските смејства и познатите личности. Па поради тоа не треба да сме изненадени што...
ЖИВОТ

Родители ја осудуваат постапката на мајката од Лондон која изјави дека се тушира гола со своите синови

Ferad Aruc
Лорен Либерт е мајка на две момчиња и призна дека постојано се тушира со своите синови кои имаат 10 и 11 години. Нејзиното признание на...
ЖИВОТ

Британка сними кампања со која се охрабруваат луѓето со лузни: “Не дозволувајте Вашето тело да биде препрека за успех”

Ferad Aruc
Кампањата “Love Difigure” која е покрената од Силвија Мек од Лондон има една цел, луѓето со лузни по своето тело да ги сакаат своите неправилностите....