vesti24.mk

Tag : Лотарија

ЗАБАВА

Куќата од која избега наркобосот Ел Чапо се дава како награда на лотарија во Мексико

admin
Мексиканската влада како награда на лотарија нуди куќа од која во 2014 година побегна наркобосот Хоакин Гузман, познат како Ел Чапо кој потоа во САД...
ЗАБАВА

Од денеска живее нов живот: Добитник на американската лотарија заработил вртоглава сума на пари

admin
Добитниот тикет на американската лотарија кој изнесува награда од 1,05 милијарди долари е купен во една продавница на компанијата „Крогер“ во предградие на Детроит, во...
ЗАБАВА

Келнерка намести бакшиш добила лото ливче: Кога видела колкава е добивката се шокирала

admin
Кога среќата е на твоја страна, ништо не може да се испречи. Келнерка од американската сојузна држава Мисури, наместо бакшиш добила ливче од „Пауербол“ лотаријата,...
ВЕСТИ

Нов скандал: Државната лотарија потрошила не 6,5 туку скоро 14 милиони евра за машини за коцкање!

admin
Неверојатни 13,9 милиони евра, а не 6,5 милиони потрошила државната Лотарија на Макеоднија за коцкарски слот-машини. Пратеникот Илија Димовски на својот фејсбук профил откри дека...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Во живо станала милионерка, па остана шокирана – новинарка поверувала дека добила премија, но…

admin
Шпанска ТВ репортерка која со своите колеги во програа во живо порачала дека „не доаѓа утре на работа“ затоа што добила на лотарија, всушност освоила...
ЗАБАВА

Во Шпанија стотици луѓе во редица за божиќен билет за лотарија

admin
Стотици луѓе трпеливо чекаат во редица во близина на главниот плоштад „Пуерта дел Сол“ во Мадрид за да земат божиќен билет за лотарија. Најчесто уплаќан...
ЗАБАВА

Добил богатство на лотарија, а денес е дрвосечач: Милиони потрошил на проститутки и на дрога

admin
Британецот Мајкл Керол освои скоро 10 милиони фунти односно повеќе од 80 милиони фунти во 2002-ра година и добивката потполно го променила неговиот живот. Може...
ЗАБАВА

Девојка објави добитно ливче од обложувалница, па некој ги подигна парите наместо неа

admin
Полицијата од Умаг примила пријава од 27-годишна девојка која тврди дека е измамена за неколку стотини куни. На 17-ти јануари, откако дознала дека нејзиното уплатено...
ЗАБАВА

Ретко кој би го направил ова: Најде добитно ливче од еден милион долари, па го вратил на сопственикот

admin
Кал Пател, кој работи во мала продавница на неговите родители во Салина, Канзас, пронашол ливче за лотарија со добитна комбинација кое купувач случајно го заборавил...
ЗАБАВА

(ФОТО) Извлечени добитниците на лотаријата во Калифорнија, а од цифрите ќе ви cе заврти во глава

Ivana
На лотаријата „Мега Милионс“ во САД извлечени се броеви за добивка од 450 милиони долари, четврти наголем џекпот во историјата на игрите на среќа, соопштува...
СВЕТ

Освоил 90 милиони евра на лотарија и сè уште не ги подигнал парите: Никој не знае кој е мистериозниот добитник на најголемата добивка во земјата до сега

Ferad Aruc
Националната лотарија на Финска соопштила дека сè уште го чека мистериозниот добитник кој во извлекувањето на Еуроџекпот на 9-ти февруари освоил 90 милиони евра –...