vesti24.mk

Tag : лоши навики

ЗАБАВА

Вашата кожа ќе ви биде благодарна ако се ослободите од овие лоши навики

admin
Премногу ексфолијација може да ја иритира вашата кожа, правејќи ја сува и црвена. Кога станува збор за проблеми со вашата кожа, лошите навики честопати нè...
ЗАБАВА

Пет чекори со кои ќе ги искорените сите лоши навики

admin
Вашите навики не се создаваат преку ноќ, едноставно со текот на времето ги стекнувате преку повторување на одредени шаблони на однесување. Социјалните психолози сметаат дека...