vesti24.mk

Tag : лубеница

ЗАБАВА

Моментално освежување- исецкајте лубеница и измешајте ја со оваа билка

admin
Нема ништо подобро во летниот период од лубеница, а кога ќе го пробате овој напиток, полесно ќе ги поднесувате летните денови. Сè што ви треба...
ЗАБАВА

Едноставни трикови: Со помош на овие совети ќе ја одберете најсочната и највкусна лубеница

admin
Лубеницата нè освежува и нè разладува во текот на летото бидејќи содржи многу вода, а благодарение на растителните влакна го намалува чувството на глад. Таа...
ЗАБАВА

Најдобрата идеја за овие топли денови: Направете си совршен сладолед од лубеница

admin
Потребно ви е: 700 грама лубеница и 250 мл јогурт или кондензирано млеко. На тавче или на послужавник ставете хартија за печење, па исечената лубеница...
ЗАБАВА

Правите голема грешка ако лубеницата ја ставате во фрижидер, еве зошто треба да престанете со тоа

admin
Истражување кое било направено од американското Министерство за земјоделство покажува дека сите ние кои лубеницата пред консумирање ја ставаме во фрижидер правиме грешка. Имено, како...
ЗАБАВА

Никако немојте да ја јадете лубеница која изгледа вака- нема да ви биде добро кога ќе ја дознаете причината (ФОТО)

admin
Во летниот период кога температурата ќе надмине 30-тина степени често бараме начин како да се освежиме, а најчесто тоа го правиме со ладна и сочна...
ЗАБАВА

Сите ја ладиме лубеницата во фрижидер, но тоа е голема грешка

admin
Истражување кое било направено од американското Министерство за земјоделство покажува дека сите ние кои лубеницата пред консумирање ја ставаме во фрижидер правиме грешка. Имено, како...
ЗАБАВА

Ако сте љубител на лубеница, овие идеи ќе ги пробате веднаш (ВИДЕО)

admin
Сите љубители на лубеницата уживаат во вкусот на ова овошје. Не ни можете да замислите колку интересни начини за нејзина конзумација постојат. Уживајте во ова...
ЗАБАВА

Кога ќе дознаете колку е корисна лубеницата, ќе почнете да ја јадете секој ден

admin
Меѓу најчестите консумирани плодови во текот на летото е освежителната и вкусна лубеница. Таа е богата со минерали, витамини, атиоксиданси и други хранливи материи кои...
ЗАБАВА

Намирници кои го зголемуваат либидото

admin
Некои секојдневни продукти служат за подобрување на циркулацијата, намалување на стресот, ослободување на серотонин – хормонот на среќа, но ја зголемуваат и желбата за секс....