vesti24.mk

Tag : Лужники

Uncategorized ВЕСТИ СПОРТ

Почнува 21-от Мундијал во Русија

admin
Со натпреварот помеѓу домаќинот Русија и Саудиска Арабија денес почнува 21.Светско првенство во фудбал. Дуелот на стадионот „Лужники“ во Москва е закажан за 17 часот....