vesti24.mk

Tag : луис керол

ЗАБАВА

Мрачната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, родителите ги тргале децата од него

admin
Книгата „Алиса во земјата на чудата“ веднаш по објавувањето во 1865 година, стана голем хит носејќи му на авторот Луис Керон планетарна популарност. Иако писател...