vesti24.mk

Tag : луис фонси

ЗАБАВА

Оркестарот на Џамбо Агушев му ја свиреше „Деспасито“ на Луис Фонси (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Џамбо Агушев со својот оркестар беше гостин на големата прослава на Нова година што ја организира полската телевизија ТВП 2. Манифестацијата се одржа во зимскиот...