vesti24.mk

Tag : лука модриќ

ЗАБАВА

Девојче болно од леукемија имаше една скромна желба: Тогаш Лука Модриќ ја покажа својата големина како човек (ФОТО)

admin
„Поради такви храбри навивачи како што си ти ние секогаш даваме се’ од себе. Ти благодрам што си била со нас! Суба и Шиме многу...
ЗАБАВА

По Роналдо и Меси уште едно новороденче од Перу доби име по голема фудбалска ѕвезда (ФОТО)

admin
По Кристијано Роналдо и Лионел Меси, уште едно дете од Перу доби име по фудбалска ѕвезда. Овој пат станува збор за хрватскиот капитен. Токму така,...