vesti24.mk

Tag : луѓе

ЗАБАВА ХОРОСКОП

Не дозволуваат да ги запознаете доволно – тие се најмистериозните хороскопски знаци

admin
Некои луѓе се како отворена книга, а некои се толку мистериозни што ќе се запрашате дали некогаш ќе ги запознаете доволно. Во астрологијата, овие три...
ЗАБАВА

Слетувањето со луѓе на Месечината одложено поради костимите

admin
Испраќањето на американски астронаути на Месечината до 2024 година е неизводливо поради значителни одложувања во развојот на вселенските костими, соопшти генералниот инспектор на НАСА, Пол...
ЗАБАВА

Престанете да ги решавате туѓите проблеми, еве зошто е тоа важно

admin
Постојат 3 причини зошто никогаш не треба да ги решавате туѓите проблеми: 1. Вие ја потиснувате нивната издржливост и генијалност. Луѓето се раѓаат без можност...
ЗАБАВА

Истражување открива какви се луѓето со тетоважа

admin
Историјата на тетоважата засега длабоко во древноста, но нивното значење, суштина и смисла се менува и еволуира, заедно со општеството… Неодамнешно истражување, предводено од проф....
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Среќни сте ако ги имате во близина: Во овие хороскопски знаци се раѓаат само луѓе со добра душа

admin
Некои луѓе едноставно имаат добра душа. Добрината за нив е природна, нивната позитивна и неизменета суштина, нема потреба да се фалсификува. Овие луѓе даваат поздрав, подаруваат...
ЗАБАВА

Не ги осудувајте, ПОМОГНЕТЕ ИМ: Низ депресија поминуваат и луѓето кои ви изгледаат како најсилни!

admin
Кога познавате личност која минува низ депресија, треба да знаете дека депресијата не доаѓа како лошо расположение. Таа не е тажен момент или ден, туку...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Среќни сте ако ги имате во близина, ова се најдобрите луѓе меѓу хороскопските знаци

admin
Некои луѓе едноставно имаат добра душа. Добрината за нив е природна, нивната позитивна и неизменета суштина, нема потреба да се фалсификува. Овие луѓе даваат поздрав, подаруваат...
ЗАБАВА

Ова е Адам – Kучето кое е алергично на луѓе (ВИДЕО)

admin
Лабрадорот Адам од САД има необична алергија – ова куче е алергично на луѓе. Ветеринарите забележале дека има рани на кожата, а според анализите ова...
ЗАБАВА

Истражувањата потврдуваат: Луѓето кои живеат покрај вода се посреќни од останатите

admin
Живеењето покрај море, река или езеро има позитивен ефект врз психата и ги прави луѓето посреќни, според најновото британско истражување. Истражувањата откриле дека луѓето кои...
ЗАБАВА

Силата на луѓето: Го преместија автомобилот за да помине пожарникарското возило (ВИДЕО)

admin
Овие херои се здружија за да го тргнат автомобилот со цел да може да помине пожарникарското возило кое брзаше да го изгасне огинот во висококатницата....
ЖИВОТ ЗАБАВА

На крајот, животот се сведува на ова: 5 работи поради кои луѓето најмногу се каат на смртна постела

admin
Во последните часови од својот живот, луѓето речиси секогаш се каат поради една од овие 5 работи 1. „Се каам што немав храброст да го...