vesti24.mk

Tag : магла

ВЕСТИ

Густа магла на неколку патни правци, возете внимателно

admin
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози. Поради појава на магла видливоста е намалена на 50 до 100 метри на...
ВЕСТИ

Магла на Попова Шапка, сообраќајот по влажни коловози

admin
Поради појава на магла, намалена видливост до 30 метри има на Попова Шапка. Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по наместа влажни коловози,...
ВЕСТИ

ВЕЧЕРВА СНЕГ НЕПРЕКИНАТО ВРНЕ НА ОВИЕ МЕСТА- магла на Стража и на патниот правец Штип – Неготино

admin
Намалена видливост поради појава на магла од 50  до 70 метри има на планинскиот превој Стража и од 70 до 80 метри на патниот правец...
ВЕСТИ

Магла на патот од село Лисец кон Попова Шапка, видливост до 50 метри

admin
На патниот правец од село Лисец кон Попова Шапка попладнево има магла поради што видливоста е намалена до 50 метри, информира јавното претпријатие „Македонијапат“. На...
ВЕСТИ

Поради магла отежнат сообраќајот, реализирани само четири лета на скопскиот аеродром

admin
Маглата која утринава ја има по котлините и планинските превои го отежнува сообраќајот низ државата. Намалена видливост има на неколку патни правци, а на скопскиот...
МАКЕДОНИЈА

Скопскиот аеродром затворен утрово

Ferad Aruc
Поради густата магла и намалената видливост утрово во неколку часовен прекин е редовниот сообраќај на скопскиот аеродром „Александар Велики“. Во момнетов слетувањето на авионот на...