vesti24.mk

Tag : магнетна аномалија

ЗАБАВА

Мистериозна магнетна аномалија над Земјата

admin
НАСА веќе неколку години активно следи една необична аномалија во магнетното поле на Земјата. Се работи за поголема област со помал магнетен интензитет на небото...