vesti24.mk

Tag : МАЖИ

ЗАБАВА

Облече хеланки, а во задниот џеб ја остави вклучена камерата од мобилниот- реакциите на мажите се типични за оваа глетка (ВИДЕО)

admin
Оваа Инстаграм инфлуенсерка „уловила“ многу мажи како отворено гледаат во нејзиниот задник откако во задниот џеб од хеланките сокрила камера со која што снимила сè....
ЗАБАВА

Облече хеланки, а во задниот џеб ја остави вклучена камерата од мобилниот- реакциите на мажите се типични за оваа глетка (ВИДЕО)

admin
Оваа Инстаграм инфлуенсерка „уловила“ многу мажи како отворено гледаат во нејзиниот задник откако во задниот џеб од хеланките сокрила камера со која што снимила сè....
ЗАБАВА

Истражувањата покажаа дека мажите страдаат по бившите многу повеќе од жените (а особено за првата љубов)!

admin
Истата студија открива дека жарот на првата љубов тлее многу повеќе кај машкиот пол – 14 проценти од испитаниците всушност стапиле во контакт со првата...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Тие се вистинскиот избор: Еве во кои месеци се родени најдобрите мажи кои вреди да ги имате како партнери

admin
Мажи родени во јануари Мажите родени во јануари имаат неверојатно јака волја. Тие се природни лидери со прекрасни аналитички вештини. На ваков човек може да...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажите и жените се љубоморни поради различни причини и постои научно објаснување зошто е тоа така

admin
Љубомората е многу силно чувство што во голема мера влијае на начинот на кој човекот размислува и се однесува. Иако се тврди дека е заедничка...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Кој прв го губи интересот за секс во долгите врски – мажите или жените?

admin
Резултатите од ова изненадување навистина ќе ве изненадат. Ништо не е така како што мислиме. Општо важи мислењето дека жените имаат помала желба за секс,...
ЗАБАВА

Жените полесно се здебелуваат од мажите, ова е причината

admin
Во некои делови на светот, екстремната дебелина е почеста кај жените отколку кај мажите, покажуваат податоците од Светската здравствена организација. Во новото истражување е утврдено дека...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најдобрите мажи за брак се родени во овие три хороскопски знаци

admin
Девица Девиците се природни лидери кои прават фантастични и посветени партнери. Нешто кај нив едноставно ги привлекува луѓето затоа што тие се многу шармантни и...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Мажи кои речиси никогаш не ѝ здодеваат на жената

admin
Навиката, рутината, монотонијата… честопати доведуваат до состојба кога партнерите губат интерес еден за друг. Но, некои мажи, на пример знаат да ги избегнат тие замки...