vesti24.mk

Tag : Макдедонија

МАКЕДОНИЈА

Славомакедонија е неприфатливо решение за нас, Ахмети истакна по средбата со Коѕијас (Видео)

Ferad Aruc
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по средбата со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, изјави дека името Славомакедонија, слеано, не е прифатливо решение...