vesti24.mk

Tag : макдеонско девојче

ЗАБАВА

(ВИДЕО) ПОЗНАТАТА ПЕСНА И ВО АФРИКА: Во Етиопија ја пеат Македонско девојче…

admin
Познатата песна „Македонско девојче“ ја пеат и во Етиопија. – Еве како ја пееме „Македонско девојче“, на гости кај Сурма, со домородните луѓе на границата...