vesti24.mk

Tag : Македонец

ВЕСТИ

ВИДЕО: Македонец уапсен на Малта, се сомничи за двојно убиство

admin
Виктор Драгомански, вработен како обезбедување во угостителски објект на Малта е уапсен под сомнение за двојно убиство извршено во островската држава, објави TVM од Малта....
ВЕСТИ

Македонец ограбен во Франција и оставен на улица, дознајте кој му помогна да се врати дома

admin
Еден 69-годишен Македонец, со потекло од Битола, кој се враќал од престојот кај неговата ќерка во Лимож, на крајот од март и почетокот на април,...
ВЕСТИ КУЛТУРА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Македонец ја заклал баба си и ѝ ја откинал главата

Ferad Aruc
Италијанец со македонско потекло ја заклал својата баба и речиси и ја откинал главата, пред две недели во градот Фрауенфелд, во кантонот Тургау, Швајцарија. Како...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Убиениот Македонец во Авганистан е 37-годишен жител на Љубанци, МНР сѐ уште нема официјална потврда

Ferad Aruc
Министерството за надворешни работи се уште нема официјална потврда од авганистанските власти во врска со веста за македонскиот државјанин кој беше киднапиран и убиен во...
ЖИВОТ

Првите фотографии од ќерката на Дилара и актерот од Македонија

Ferad Aruc
Иако се мега популарни во Турција, преубавата Дилара, односно Ебру Озкан Шабан и нејзиниот сопруг, актерот од Турскиот театар, Ертан Шабан, се трудат приватниот живот...
БАЛКАН

Македонец прогласен за најдобар хирург во Хрватска

Ferad Aruc
Толку човечност, великодушност и емпатија спрема пациент одамна немам видено. Ме оперираше и мене и моите двајца браќа, душа од човек. Многу ви благодарам докторе....
СВЕТ

Македонец ќе стане светски познат дизајнер

Ferad Aruc
Познатиот моден креатор Златко Јовановски беше поканет на Harbin Fashion Week во Кина. Откако ја виделе неговата колекција која беше презентирана на Модната недела во...
Uncategorized

Македонец предизвикал трагедија во Италија: Тој и уште пет лица загинале (ФОТО)

Ferad Aruc
Камионџија од Македонија, иселеник кој живее во регионот Пијемонт во Италија, предизвикал сообраќајна несреќа во која загинал тој и уште пет други лица, меѓу кои...
ЉУБОВ И СЕКС

Австриска лекарка тужи Македонец за кражба, но откако ја изневерил

Ferad Aruc
Австриска лекарка (54) која е мажена, но разделена со сопругот, се заљубила во млад Македонец (25). Го примила во нејзината куќа во Корнојбург, каде што...