vesti24.mk

Tag : македонија-бугарија

ВЕСТИ

Заев: Со Бугарија се договориме за 5 историски личности и 3 историски периоди, и за Гоце Делчев сме блиску

admin
Имаме решено пет историски личности и три историски периоди, тоа го потврди и бугарската страна. Подготвени сме да ги објавиме и подготвени сме да почне...
ВЕСТИ

Милошоски закажа нова собраниска седница на Комисијата за надворешна политика, а во врска со македонско-бугарските односи

admin
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски закажа нова седница на Комисијата за надворешна политика, а во врска со македонско-бугарските односи и новонастанатата ситуација. Во...