vesti24.mk

Tag : македонска фудбалска репрезентација

ВЕСТИ

Заев: Нека грми арената „Тодор Проески“, дождот да ви даде сила за уште голови во мрежата на Германија

admin
-Заигра македонското срце кога пролетта во Дуисбург ја надигравме големата Германија со 2:1 на гости. Целиот свет дозна за тоа кои сме и од каде...
ВЕСТИ КУЛТУРА

Симон Трпчески со порака до фудбалерите пред натпреварот со Украина: Нека тече нивната игра како убавината на музиката

admin
Македонскиот пијанист со светско реноме, маестро Симон Трпчески, вчеравечер одржа концерт во Букурешт на кој специјални гости беа македонските фудбалски репрезентативци и членовите на стручниот...