vesti24.mk

Tag : Македонски Брод

ВЕСТИ

Уапсен жител на Македонски Брод, бил затекнат при извршување кражба

admin
На 23.07.2021 во 14.05 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Г.Б.(51) од Македонски Брод затоа што бил затекнат при...
ЦРНА ХРОНИКА

Три лица повредени во сообраќајка на патот Градско-Прилеп

admin
Три лица се полесно повредени во сообраќајната несреќа која вчера околу 11 часот и 40 минути се случи на патот Градско-Прилеп во близина на кафеаната...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...