vesti24.mk

Tag : македонски градови

ВЕСТИ

Активни близу 7.000 случаи: Проверете каква е ситуацијата со коронавирусот во вашиот град

admin
Денес се регистрирани 111 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува 195.002 Досега во земјата...
ВЕСТИ

Овие три македонски града рушат секакви рекорди- тука има најмногу заразени со коронавирус

admin
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-65, Куманово-14, Дебар-6,...