vesti24.mk

Tag : македонски пасоши

ВЕСТИ

Албанија, Италија, Хрватска и Франција тргнаа во лов на криминалците кои добиле македонски пасоши

admin
На 11 септември 2019 година, Ален Буниќ, најбараниот хрватски криминалец за трговија со дрога, во 10.53 часот пристигнал во управните служби на македонското Министерство за...
ВЕСТИ

Четворица светски наркобосови лани во ист ден добиле македонски пасош

admin
Лани на 1 октомври дури четворица шефови на наркокартели дошле во Скопје, се фотографирале во просториите на Министерството за внатрешни работи, оставиле отпечаток од прст,...