vesti24.mk

Tag : Македонски телеком

БИЗНИС ВЕСТИ

Супер изненадување од Телеком за сите корисници

admin
100.000 корисници на фиксната телефонија од Македонски Телеком од идната недела ќе добијат побрз интернет до 100 мегабити во секунда. Новина е и воведување на...
Uncategorized

Ристоска: Телеком ни ги даде податоците – Ќе бидат предмет на анализа

admin
Специјалното јавно обвинителство успеало да ги добие бараните податоци од Македонски телеком, откако во неколку наврати одржа средби со нивни претставници. На новинарско прашање, обвинителката...